Odgovor na neistine ministra Marina Piletića

Tko i što bi Marin Piletić bio bez HDZ-a??

Odgovor na neistine ministra Marina Piletića

Tvrdnje ministra Marina Piletića da sam „tražio, molio ili nudio“ HDZ-u suradnju kako bih bio na njihovim izbornim listama predstavljaju apsolutnu neistinu. Takvu nebuloznu tvrdnju ne izgovara čak ni premijer Plenković, iako mu očito kao predsjedniku Vlade najviše smetaju aktivnosti koje vodim, osobito od lipnja ove godine, kada sam kao predsjednik BUZ-a započeo organizaciju prosvjeda i drugih inicijativa protiv rastućeg siromaštva umirovljenika.

Ova izmišljotina ministra Piletića dio je šire kampanje ciljanog plasiranja dezinformacija. Jednako je neistinit i njegov navod da organiziram prosvjede iz ljutnje zbog navodnog odbijanja od strane HDZ-a. Pravi cilj ovakvih konstrukcija koje Piletić plasira jest umanjiti političku štetu koju su moje aktivnosti, posebno u borbi protiv siromaštva, korupcije i kriminala, već nanijele HDZ-u sa tendencijom da budućnosti bude još veća. Posljedice toga najvidljivije su u rapidnom padu potpore HDZ-u među građanima starijim od 60 godina, što naravno utječe i na rejting njihovog predsjedničkog kandidata Dragana Primorca.

Podsjećam javnost da je BUZ na prošlim parlamentarnim izborima bio dio koalicije „UMIROVLJENICI ZAJEDNO“, zajedno sa strankama UMIROVLJENICI ZAJEDNO, BUZ, SU i DSU. Tijekom protekle dvije godine, do parlamentarnih i EU izbora 2024., djelovao sam isključivo unutar ove koalicije kao koordinator za medije, i u tom razdoblju nisam poduzimao nikakve samostalne aktivnosti niti se obraćao političkim strankama, uključujući HDZ. Kontakti s drugim političkim akterima bili su u nadležnosti drugog koordinatora koalicije, a ja sam se strogo pridržavao dogovorenih aktivnosti i odgovornosti.

Sama činjenica da HDZ već godinama surađuje s HSU-om, SUH-om i MUH-om kao svojim „žetončićima“ unaprijed isključuje mogućnost bilo kakve suradnje. Očito je da ministar Piletić, suočen s nedostatkom argumenata kojima bi odgovorio na moje legitimne i argumentirane kritike Vlade i njegovog resora, pribjegava neistinama kako bi pokušao diskreditirati mene i BUZ. Međutim, činjenice i argumenti na svakom javnom sučeljavanju nepobitno govore u prilog onome što ja iznosim u svojim priopćenjima ili bilo kojoj radio ili TV emisiji.

Bez obzira na pokušaje omalovažavanja i manipulacije, BUZ i ja ostajemo dosljedni u borbi za prava umirovljenika, i ne samo njih. Naša borba protiv siromaštva, korupcije i kriminala naprosto nema alternativu.

Stoga opetovano pozivam sve građane... radnike, studente, posebno umirovljenike, da nam se pridruže na prosvjedima sa kojima u ožujku nastavljamo našu zajedničku borbu. 

Zajedno možemo ostvariti pravednije i dostojanstvenije društvo.