Pitanje za 18. županijsku skupštinu Bjelovarsko bilogorske županije!

Upoznati sa statističkim podatcima iz kojih iščitavamo da 800 000 građana, naročito UMIROVLJENIKA živi na granici siromaštva sa manje od 2000 kn mjesečno, da je svaki stanovnik RH dužan preko 8500 EUR, da se 200 000 ljudi iselilo iz RH u zadnje tri godine, da je 340 000 građana blokirano i zajedno duguju 34 milijarde kuna, da je 241 000 ljudi nezaposleno, da 20 000 DJECE gladuje i jedini topli obrok koji pojedu je onaj iz pučke ili školske kuhinje ...?


S obzirom da i naša županija sudjeluje u kumulativnom poraznom obračunu u odnosu jedan naprama dvadeset kao ruralna, ne toliko gospodarski i industrijski razvijena županija možemo samo zamisliti što nas očekuje u nadolazećim godinama kada smo svjesni da u istom reciprocitetu sudjeluje naša i bogate županije kao Istarska, Dubrovačko Neretvanska, Zadarska, Splitsko dalmatinska, Međimurska, Varaždinska uz grad Zagreb sa daleko većim proračunima i bogatim prirodnim resursima ... ?


Pitanje za župana Damira Bajsa:


Imamo li župane viziju , mogućnost i strategiju razvoja županije, (jer iskustvo i znanje znam da imamo) i možemo li u naredne četiri godine zadržati i nastaviti kontinuitet trenda uspona naše županije pa i priključenja gornjem dijelu tablice gore navedenih bogatih županija kako se ovi porazni rezultati ne bi udomaćili u našoj županiji kao što već stanuju u ponekim susjednim županijama gdje smo svjesni svakodnevnoga trenda iseljavanja i odlaska pretežno autobusnim linijama u jednom smjeru mladih ljudi u potrazi za boljim i sigurnijim životom narodno rečeno " TRBUHOM ZA KRUHOM " u zapadne zemlje bez obzira na imovinsko stanje i visoke stručne spreme, spremni prati suđe i podove, biti tuđe sluge na farmama tisuću kilometara udaljeni od SVOJE RODNE KUĆE I DOMOVINE?